HERUFEK Chocolate Belize 70%

Čokoláda, která získala na prestižní soutěži Academy of Chocolate v Londýně v roce 2017 bronzovou medaili v konkurenci světových bean-to-bar čokolád!

113 Kč 226 Kč / 100 g
Kategorie: HERUFEK Chocolate - Čejč
Hmotnost:: 50 g
Složení:: kakaové boby (70%), třtinový cukr

Čokoláda, která získala na prestižní soutěži Academy of Chocolate v Londýně v roce 2017 bronzovou medaili v konkurenci světových bean-to-bar čokolád!

Neobyčejná čokoláda z výběrových kakaových bobů, které pochází z oblasti Toledo a které pro nás zajišťuje družstvo TCGA. Boby v této oblasti rostou volně v deštném pralese a v družstvu TCGA jsou zapojeny desítky rodin, které kakaové boby pěstují a nefermentované je poté do družstva TCGA v době sklizně prodávají. Družstvo poté zajišťuje centrální fermentaci a dohlíží tak nad kvalitou tohoto procesu.

V poslední době je zvýšený zájem o čokoládu pocházející z belizských bobů právě díky její nenapodobitelné chuti a kvalitě kakaových bobů.

Chuťový profil: švestková, lehce oříšková chuť, na konci s jemnou tříslovinou.

K čokoládě z bobů z Belize mají Herůfkovi silný vztah, neboť to byla vůbec první čokoláda, kterou vyrobili od kakaového bobu.

bronz-2017 herufek-logo Herufek Chocolate Manufactory je malá rodinná čokoládovna z jižní Moravy. Začali v roce 2013 výrobou čokoládových lanýžů a od roku 2014 vyrábí tabulkové čokolády bean-to-bar, tedy od bobu k tabulce čokolády. Dnes se specializují především na single origin čokolády. Tyto čokolády stojí především na jedinečnosti samotného kakaového bobu - kde se pěstuje, v jakých podmínkách a o jaký druh bobu jde.