Nově platba Edenred stravenkovou kartou. Doprava zdarma je u všech objednávek nad 799 Kč. Zvýhodněné doručení po Praze 4 a Praze 10. A navíc ke každé objednávce dostanete vzorek prémiového koření Veganek.

2) Z Historie čokolády 1. část

Z Historie čokolády 1. část

Příběh čokolády začíná...

Bylo nebylo,

v jedné daleké zemi měli kouzelné boby, které mohly změnit život kohokoli, kdo je měl ve svém držení...

Chudí lidé je používali jako platidlo při nákupech potravin a látek, zatímco bohatí z nich připravovali exotický nápoj, který jim dodával energii. Jednoho dne pak byly tyto drahocenné boby odvezeny tisíce mil za moře, do Evropy, kde se z nich celá staletí připravoval nápoj aristokratů, až se nakonec přeměnily v tabulkovou čokoládu, čokoládovou tyčinku a plněný čokoládový bonbon.

Čokoláda si dodnes uchovala pohádkové kouzlo. Zároveň je jí však všude dost, je to tedy takové snadno dostupné kouzlo. Stává se potravinou pro labužníky, a až budou historikové čokolády psát o začátku jednadvacátého století, budou ho určitě nazývat dobou čokoládové revoluce, kdy jakost čokolády začala mít větší význam než její množství.

Chcete-li se stát součástí této revoluce, vypěstovat si čich a chuť, které vám pomohou najít skutečně kvalitní čokoládu, musíte vynaložit trochu úsilí. Nenechte se však odradit. V naší Čokopedii se vám pokusíme vše přiblížit, abyste mohli pochopit, co všechno kvalitní čokoláda představuje. Ale neobejde se to bez ochutnávání a tak to čtení a vzdělávání určitě nebude tak zlé :-). Navíc znalosti a prožitek, které získáte, určitě stojí za to!

Začněme ale tím, že se vrátíme k základům a podíváme se na některé z cest, na nichž skromný kakaový bob získal náležité místo v historii...

Kakaové-boby-Gurmeteka

*(všechny dostupné informace čerpány od Chloé Doutre-Rousselové)